Gorzowianie otrzymają specjalne ulotki o koronawirusie

27 marca 2020, 11:45, red
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Do czterdziestu tysięcy gorzowskich gospodarstw domowych trafi ulotka informacyjna związana z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zmianami. Broszura zawiera najważniejsze informacje, dotyczące funkcjonowania Urzędu Miasta, a także innych miejskich instytucji. Są w niej również niezbędne zalecenia, dotyczące postępowania w przypadku wystąpienia objawów zakażenia.

Urząd Miasta od blisko dwóch tygodni jest zamknięty, ale obsługa mieszkańców odbywa się drogą telefoniczną i mailową oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Tylko w pilnych sprawach możliwy jest bezpośredni kontakt z urzędnikiem, po wcześniejszym umówieniu terminu.

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły przygotować specjalne ulotki informacyjne dla mieszkańców, które zawierają informacje na temat epidemii koronawirusa i wprowadzanymi w związku z tym zmianami.

Dlatego w informatorze znalazły się najważniejsze numery kontaktowe, które usprawnią obsługę mieszkańców. W ulotce zamieszczone są szczegółowe informacje, dotyczące funkcjonowania poszczególnych wydziałów magistratu, wprowadzonych ograniczeń, a także ułatwień w obsłudze firm i ulg podatkowych w ramach „Pakietu pomocowego dla gorzowskich przedsiębiorców”.

Ponadto ulotka zawiera zalecenia dotyczące profilaktyki przed zarażeniem, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów oraz informacje dotyczące symptomów sugerujących chorobę, sposoby postępowania dla osób objętych kwarantanną, niezbędne numery kontaktowe dla pacjentów szpitala oraz informacje dotyczące opieki medycznej w czasie epidemii, a także najpopularniejsze fakty i mity dotyczące koronawirusa.

Zamknięte placówki oświatowe spowodowały konieczność wprowadzenia zdalnej nauki. W informatorze można znaleźć adresy stron internetowych, na których znajdują się materiały dydaktyczne do wykorzystania przez uczniów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości