Wiadomości

Gorzów: Złamali kwarantannę, bo „auto musi błyszczeć”

26 marca 2020, 10:36
fot. Lubuska policja
Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się dwaj mieszkańcy Gorzowa, którzy w środę 25 marca złamali kwarantannę, ponieważ postanowili umyć i posprzątać samochód. Tylko w środę na terenie Gorzowa aż 7 osób nie przestrzegało zasad kwarantanny. Wszystkim grozi kara w wysokości 30 tys. zł.

Policjanci w całej Polsce sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają pozostawania w miejscu wyznaczonym. Stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jest niezbędne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Obecnie na kwarantannie w Gorzowie przebywa 486 osób, natomiast tylko w ciągu ostatniej doby kwarantannę złamało aż 7 osób. To oznacza, że każda z nich będzie musiała się liczyć ze srogimi konsekwencjami, a dokładnie z karą w wysokości 30 tys. zł. Wśród osób, które złamały obowiązek kwarantanny było dwóch mężczyzn, którzy w środę 25 marca postanowili umyć i posprzątać swoje auto.

- Gorzowscy policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn poddanych kwarantannie nie stosuje się do niej. Wcześniej jednak byli oni sprawdzeni pod kątem przebywania na kwarantannie przez dzielnicowego. Jednak po jego wizycie mężczyźni wyszli na podwórko i zaczęli sprzątać swoje samochody. Gdy policjanci dotarli na miejsce, poinformowali ich, że obowiązek pozostania w kwarantannie nie pozwala na jakiekolwiek wyjście z domu. Zwłaszcza z tak błahego powodu, jak odkurzanie i kosmetyka auta. Mężczyźni tłumaczyli się niewiedzą, mając przekonanie, ze mogą swobodnie wyjść na podwórko. Na polecenie policjantów wrócili natychmiast do domu – opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara w wysokości 30 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości