Wiadomości

Nie wyrzucaj śmieci do nowych pojemników, bo nikt ich nie zabierze [zdjęcia]

25 marca 2020, 13:04, red
fot. Anna Kluwak
Związek Celowy Gmin MG6 apeluje do mieszkańców południowej części Gorzowa oraz podgorzowskich gmin, aby nie wyrzucali śmieci do nowych pojemników, które zostały podstawione przez nowego operatora. Firma Komunalnik będzie odbierała odpady dopiero od 1 kwietnia, więc nikt tych śmieci z pojemników do tego czasu nie zabierze.

Od 1 kwietnia 2020 roku czeka nas podwyżka opłat za wywóz odpadów oraz obowiązkowa segregacja. To oznacza, że każdy mieszkaniec Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn będzie miał obowiązek segregowania śmieci i będzie płacił tylko jedną stawkę w wysokości 24 zł od osoby. Również od 1 kwietnia zmieniają się operatorzy, którzy będą odbierali od nas śmieci – będzie to konsorcjum firm Inneko i Komunalnik.

Dlatego też nowi operatorzy już od połowy marca rozpoczęli ustawianie nowych pojemników przed altanami śmietnikowymi. Niestety w wielu miejscach, mieszkańcy Gorzowa zamiast wyrzucać śmieci do kubłów znajdujących się w altanach, wyrzucają je do nowych pojemników, które ustawione są na zewnątrz.

Tak jest m.in. w jednym z bloków przy ul. Walczaka, gdzie nowe pojemniki stoją na dworze i większość z nich jest już zapełniona po brzegi śmieciami, natomiast pojemniki stojące w altanie są praktycznie puste. Związek Celowy Gmin MG-6 podkreśla, że te śmieci nie zostaną po prostu odebrane.

- Prosimy o to, aby mieszkańcy nie wrzucali odpadów do pojemników podstawionych przez firmę Komunalnik w sektorze I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdanieci) oraz sektorze II (południowa część Gorzowa), ponieważ tam usługa rozpocznie się dopiero od 1 kwietnia. Jeżeli śmieci trafią do nowych pojemników, wówczas do końca marca nikt ich stamtąd nie zabierze. Prosimy o wrzucanie śmieci do pojemników, które stoją w altanach śmietnikowych. Natomiast do nowych pojemników, które znajdują się w sektorze III (północna część Gorzowa) można te odpady już wrzucać, ponieważ nowa firma świadczy usługi już od 19 marca – podkreśla Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6.

Firma Eneris, która odbiera obecnie odpady w sektorze II, czyli południowej części Gorzowa podkreśla, że nie będzie zabierała śmieci z pojemników firmy Komunalnik. A swoje kubły zabierze dopiero w kwietniu, kiedy przestanie świadczyć usługi.

Fotoreportaż


1/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

1/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

2/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

2/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

3/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

3/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

4/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

4/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

5/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

5/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

6/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

6/6 Bałagan w nowych pojemnikach na odpady

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości