Gorzów: Gdzie jest obiecany płyn do dezynfekcji rąk z Orlenu?

24 marca 2020, 16:08, red
fot. gorzowianin.com
Płyn do dezynfekcji rąk jest obecnie na wagę złota. Dlatego też wiele osób ucieszyło się, kiedy PKN Orlen ogłosiło, że na stacjach paliw pojawi się płyn dezynfekujący i to w przystępnej cenie. Kłopot w tym, że kupno płynu graniczy z cudem, a na stacjach paliw w Gorzowie wiszą karteczki z napisem "Brak płynów do dezynfekcji rąk".

W związku z epidemią koronawirusa fabryka PKN Orlen przestawiła się z produkcji płynu do spryskiwaczy na płyn dezynfekujący, który ma być sprzedawany na stacjach paliw Orlen w całym kraju. 1 litr płynu ma kosztować 15 zł. Dla porównania w aptece 100 ml płynu kosztuje w granicach 25 zł.

Jednak kupienie płynu w Gorzowie graniczy z cudem. Wiele osób szuka płynu do dezynfekcji rąk i jeździ od stacji do stacji. Nasz czytelnik objechał w poniedziałek wszystkie 7 stacji Orlen w mieście i na ani jednej nie było płynu. Wszędzie za to zostały wywieszone kartki z informacją "Brak płynów do dezynfekcji rąk", tak aby kolejne osoby nie wchodziły do środka i nie pytały się o jego dostępność. - Na jednej stacji powiedziano mi, że może będzie w czwartek 26 marca - mówi pan Jacek.

Według zapowiedzi PKN Orlen, do końca marca na stacje paliw w całej Polsce powinno trafić 200 tys. sztuk litrowych opakowań płynu, a w kwietniu nawet 1 mln sztuk. Jak tłumaczy rzecznik prasowy PKN Orlen Joanna Zakrzewska, pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk trafiła do Agencji Rezerw Materiałowych aby zabezpieczyć szpitale czy przychodnie. Natomiast w miarę sukcesywnie będą zaopatrywane stacje na terenie całej Polski, których jest około 1,8 tys. PKN Orlen uruchomił już kolejną linię produkcyjną z opakowaniami o pojemności 1 litra. Zakrzewska przyznaje, że są wpłeni świadomi wysokiego popytu na ten produkt, dlatego dokładają wszelkich starań, aby było go jak najwięcej.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x