Druga nitka ul. Myśliborskiej z asfaltem [zdjęcia]

21 marca 2020, 17:57, red
fot. Marcin Kluwak
Prawdopodobnie jeszcze pod koniec marca kierowcy będą mogli pojechać dwupasmową ul. Myśliborską na odcinku 700 metrów. Wykonawca właśnie ułożył warstwę ścieralną na drugiej nitce przebudowywanej drogi. Cała inwestycja ma się zakończyć nawet 3 miesiące przed terminem.

W minionym tygodniu wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej rozpoczął prace przy układaniu asfaltu na drugiej nitce drogi na odcinku od ul. Berlińskiej do budynków Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. W sobotę 21 marca na całym remontowanym odcinku była już ułożona warstwa ścieralna. Przypominamy, że prace na tym fragmencie ruszyły 30 stycznia, więc trwają niewiele ponad 7 tygodni.

W ciągu najbliższych dni zostaną przeprowadzone jeszcze prace, które umożliwią przeniesienie ruchu na nową nitkę i kierowcy będą mogli jeździć dwupasmowym odcinkiem ul. Myśliborskiej już pod koniec marca. W trakcie budowy jest również ścieżka rowerowa, która biegnie za drzewami od stacji paliw w kierunku budynków IHiAR.

Kiedy ruch zostanie puszczony dwoma pasami ul. Myśliborskiej, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem na początku kwietnia rozpocznie się budowa dwóch rond - na skrzyżowaniu z ul. Dobrą oraz Berlińską. W miejscu gdzie powstaną ronda, zakończyła się już wycinka drzew. Równocześnie z budową rond ruszy budowa drugiej jezdni od Agrobiznesu do skrzyżowania z ul. Berlińską.

Inwestycją zajmuje się firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja powinna zostać zrealizowana do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca zapowiada, że droga może być gotowa wcześniej niż zakładano – nawet do końca sierpnia 2020 roku.

Firma Budomex S.A. prowadzi równocześnie rozbudowę do dwóch pasów ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Obecnie zajmuje się przebudową ul. Łukasińskiego Wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 roku na ukończenie całej inwestycji.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości