Z rezerwatu zrobił wysypisko śmieci. Został ukarany

20 marca 2020, 13:44, red
fot. Straż miejska w Gorzowie
W minioną środę mieszkaniec Gorzowa postanowił wyrzucić śmieci na terenie rezerwatu Gorzowskie Murawy. Świadkowie powiadomili o wszystkim straż miejską. Służbom udało się dotrzeć do sprawcy. Został ukarany mandatem i będzie musiał uprzątnąć śmieci.

Rezerwat Gorzowskie Murawy to jedno z ulubionych miejsc wielu gorzowian, którzy wybierają je na spacer lub na wyjście z psem. Niestety ciągle spora liczba osób traktuje rezerwat jak wysypisko śmieci.

W minioną środę 18 marca gorzowska straż miejska otrzymała informację od mieszkańców o wyrzuceniu z samochodu odpadów, między innymi kuchenki gazowej na terenie rezerwatu.

- Chociaż całe zdarzenie trwało bardzo krótko i było obserwowane z dużej odległości, to udało się zebrać materiał pozwalający na ustalenie sprawcy, który został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Ponadto został zobowiązany do uprzątnięcia śmieci – opowiada Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Osoby, które zaśmiecają miasto i wyrzucają śmieci gdzie popadnie powinny liczyć się z karami, które w przypadku skierowania sprawy do sądu mogą wynieść nawet 5 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości