Wiadomości

Sprzeczne informacje na temat koronawirusa w Gorzowie

20 marca 2020, 10:25, red
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
W piątkowy poranek Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poinformował o tym, że pacjent który przebywał w szpitalu, ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa. Z kolei Lubuski Urząd Wojewódzki podaje, że mężczyzna w Gorzowie został tylko przebadany, a przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartkowy wieczór 19 marca o pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wszystkie osoby trafiły na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Natomiast w piątkowy poranek 20 marca Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie na swoim facebookowym profilu napisał, że stało się to co nieuchronne i że w gorzowskim szpitalu miałbyć potwierdzony wynik na obecność koronawirusa.

- Pacjent w gorzowskim szpitalu ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa. Na szczęście byliśmy na to przygotowani i mamy odpowiednie środki, aby pomagać zarówno chorym, jak i chronić osoby przebywające w ich otoczeniu. Pacjent przebywa w kwarantannie domowej i tam jest leczony. Nie jest z Gorzowa – czytamy na profilu. Następnie wiceprezes Surowiec edytował swój wpis i dodał - Pacjent przyjechał karetką "0" i u nas miał pobrany wymaz i karetką wyjechał z Gorzowa. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurą i było dla wszystkich bezpieczne. W chwili obecnej pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze - czytamy.

Z kolei ministerstwo zdrowia, które w piątkowy poranek poinformowało o nowych przypadkach zakażenia, nie wymieniło wśród nich województwa lubuskiego. To sprawiło, że pojawiła się dezinformacja na ten temat. Jak się okazało, osoba o której mowa, nie przebywa nawet na domowej kwarantannie, ale na oddziale zakaźnym i to szpitala w Zielonej Górze.

- To nie jest pacjent z Gorzowa, miał w Gorzowie przeprowadzane jedynie badania. Został przewieziony na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze, gdzie przebywa od czwartku. Na tę chwilę mamy w województwie lubuskim 9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – tłumaczy Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Również rzeczniczka prasowa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie dementuje informacje, jakoby zarażony pacjent przebywał w gorzowskim szpitalu czy na kwarantannie domowej. Jak podkreśla, w Gorzowie byl tylko badany. Pacjent o którym mowa, to mieszkaniec powiatu sulęcińskiego, który był wśród 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które zostały ogłoszone w czwartek przez ministerstwo zdrowia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości