Firma z Gorzowa zaprojektuje Wełniany Rynek i Hawelańską?

17 marca 2020, 09:17, red
Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły na przygotowanie dokumentacji projektowej modernizacji deptaka przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek oraz ul. Hawelańskiej. Na oba zadania ofertę złożyła jedna firma z Gorzowa, która mieści się w budżecie założonym przez władze Gorzowa.

Temat przebudowy i zmian ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej nie spodobał się części mieszkańców Gorzowa i przedsiębiorców. Skrajne emocje wywołało zwłaszcza zabranie miejsc parkingowych i ustawienia w ich miejscu dużych donic. Urzędnicy chcą, aby centrum miasta było bardziej przyjazne dla mieszkańców, dlatego też chcą uspokoić ruch o zlikwidować nielegalne parkowanie na chodnikach i gdzie się da.

Dlatego też urzędnicy pod koniec lutego ogłosili przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej modernizacji deptaku przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek, a także ul. Hawelańskiej. Na przygotowanie projektu deptaku miasto miało przeznaczone 200 tys. zł, natomiast na ul. Hawelańską 100 tys. zł.

Miasto właśnie otworzyło ofert i okazało się, że do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma z Gorzowa, która złożyła swoje oferty do dwóch zamówień częściowych. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fawal Filip Walczak zaproponowało 148 tys. 830 zł za przygotowanie projektu deptaka oraz 62 tys. 730 zł za ul. Hawelańską. Teraz urzędnicy będą analizowali obie oferty i jeżeli nie będzie żadnych zastrzeżeń, wówczas gorzowska firma wygra przetarg i zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Wykonawca będzie musiał przygotować kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową, w tym projekt budowlany i wykonawczy, projekt zagospodarowania terenu, kosztorys inwestorski. A do tego będzie pełnić nadzór autorski nad firmą, która będzie przeprowadzał prace budowlane.

Docelowo w dalszym ciągu zostanie zachowana przejezdność ul. Wełniany Rynek. Miejsca postojowe na tej ulicy zostaną jednak zlikwidowane. Dostawy towarów dla przedsiębiorców będą mogły być prowadzone w godzinach od godz. 6 do 9. Natomiast na ulicy Hawelańskiej ruch samochodów i sposób parkowania będzie się odbywał na wcześniej obowiązujących zasadach. Ponadto ścisłe centrum Gorzowa ma być przyjazne dla mieszkańców i zielone. W planach jest utworzenia ogródków gastronomicznych i posadzenie drzew.

Fotoreportaż


1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

1/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

2/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

3/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

4/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

5/5 Tak ma wyglądać ul. Wełniany Rynek

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x