Cztery firmy chcą przebudować Spichrzową

16 marca 2020, 13:13, red
fot. archiwum
Do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej zgłosiły się aż cztery firmy. Najtańsza oferta jest niższa o 565 tys. zł od planowanego przez miasto budżetu. Teraz urzędnicy będą analizowali dokumenty i jeżeli wszystko będzie dobrze, przetarg zostanie rozstrzygnięty. Spichrzowa powinna zostać wyremontowana do końca października 2020 roku.

Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Składowej do ul. Chrobrego. Na ten cel zostało przeznaczone 5 mln 248 tys. zł - 5 mln przez miasto oraz 248 tys. zł przez PWiK.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, w tym aż trzy zaoferowały kwoty poniżej planowanego budżetu. Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. na kwotę 4 mln 683 tys. zł, następnie konsorcjum firm Lider Smart-Instal i Partner - przedsiębiorstwo drogowe BUD-DRÓG na kwoetę 4 mln 856 tys. zł. W budżecie zmieniła się również firma Infrakom, która zaoferowała 5 mln 235 tys. zł. Najdroższą ofertę zaproponowała gorzowska firma "Chećko" Jacek Chećko na kwotę 6 mln 537 tys. zł.

Teraz urzędnicy będą analizowali złożone dokumenty i pozytywnie rozstrzygną przetarg. Jeżeli oferta będzie spełniała wszystkie wymogi formalne, wówczas przetarg wygra firma, która zaoferowała najtańszą kwotę, czyli firma Eurovia Polska S.A. Jej oferta jest niższa o 565 tys. zł od zaplanowanego przez urzędników budżetu.

Jak tylko przetarg zostanie rozstrzygnięty, władze Gorzowa podpiszą umowę z wykonawcą. Teren budowy zostanie przekazany w ciągu 14 dni od daty zawarcia umowy. Natomiast pierwsze prace powinny ruszyć 14 dni od momentu przekazania wykonawcy terenu budowy. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na ukończenie inwestycji do 30 października 2020 roku.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Natomiast kolejny etap przebudowy ul. Spichrzowej obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej. Tutaj prace będą mogły ruszyć najwcześniej w 2021 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x