Nie będzie giełdy w niedzielę

12 marca 2020, 16:34, red
fot archiwum
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie podjął decyzję o zamknięciu giełdy przy ul. Szczecińskiej przez najbliższe dwie niedziele. To pokłosie rządowego zarządzenia o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych oraz innych obiektów i wydarzeń skupiających tłumy ludzi.

W Gorzowie od 12 marca zamknięty jest teatr, filharmonia, muzeum, kina czy baseny oraz lodowisko na Słowiance. Natomiast od poniedziałku 16 marca zamknięte zostaną wszystkie żłobki, przedszkola, uczelnie wyższe. Z kolei wojewoda lubuski wydał rozporządzenie w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego. Wszystko w związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce i coraz większej liczbie osób zakażonych.

Dlatego też dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie podjął decyzję o zamknięciu giełdy przy ul. Szczecińskiej na najbliższe dwa tygodnie. To oznacza, że giełda będzie nieczynna w niedzielę 15 marca i 22 marca. Jednak dyrektor Włodzimierz Rój nie wyklucza, że zawieszenie funkcjonowania niedzielnej giełdy może potrwać dłużej.

Co tydzień na giełdzie towarowo-samochodowej przy ul. Szczecińskiej pojawiały się tysiące ludzi, nie tylko z Gorzowa, ale z całego regionu – w tym z województwa zachodniopomorskiego. Stoiska były czynne w godz. od 8 do 13.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości