Nowy park handlowy również na Walczaka

10 marca 2020, 13:53, ak
fot. archiwum
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace przy budowie nowego parku handlowego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Chodzi o teren w rejonie ul. Jedwabniczej i Silwanowskiej, który w 2018 roku kupiły dwie spółki z Koszalina.

W listopadzie 2018 roku miasto sprzedało trzy działki o łącznej powierzchni 9,8 hektara (98 017 metrów kwadratowych) za kwotę 13 mln 670 tys. zł netto, które znajdowały się przy Walczaka, Jedwabniczej i Silwanowskiej. Wszystkie te działki kupiły dwie spółki z Koszalina - Imso oraz Sent To.

- Działki zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są na usługi komercyjne, w tym obiekty usługowego handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Natomiast firmy, które kupiły tereny zapowiadają, że na działkach powstanie park handlowy, który ma uzupełnić ofertę istniejących galerii handlowych na terenie Gorzowa – mówiła w listopadzie 2018 roku Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

W ostatnich dniach do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik z pytaniem, co z budową parku handlowego przy ul. Walczaka, bo od momentu sprzedaży terenów minęło już trochę czasu.

- Budowa parku handlowego ma być prowadzona w okresie rozbudowy ul. Walczaka. Spółka, która kupiła działki, była zainteresowana kupnem dwóch sąsiadujących nieruchomości. Przetarg na ich sprzedaż został ogłoszony na 23 kwietnia - komentuje Stanisława Sztuka, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i majątku.

To oznacza, że pierwsze prace przy budowie nowego parku handlowego będą mogły ruszyć jeszcze w 2020 roku, tak jak rozbudowa ul. Walczaka do dwóch pasów. Obecnie firma Budomex S.A. nadal oczekuje na decyzję administracyjną. Chodzi o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla modernizacji wschodniego wylotu DK nr 22 na odcinku od skrzyżowania ul. Łukasińskiego i Zawackiej do granic miasta.

Warto podkreślić, że pod koniec lutego rozpoczęła się budowa parku handlowego, ale przy ul. Pomorskiej. Powstanie tam N-Park, którego otwarcie planowanej jest na marzec 2021 roku. Tym samym nowy kompleks przy ul. Walczaka będzie kolejnym parkiem handlowym w bliskiej okolicy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości