Wiadomości

Dodatkowe punkty za szczepienia również w przedszkolach?

9 marca 2020, 12:00, red
fot. archiwum
Urzędnicy przeprowadzą rozmowy z rodzicami i dyrektorami miejskich przedszkoli na temat dodatkowych punktów dla zaszczepionych dzieci podczas rekrutacji. To efekt interpelacji radnego Roberta Surowca, który chciałby aby dodatkowe punkty za szczepienie dzieci otrzymywały nie tylko podczas naboru do żłobków, ale również przedszkoli.

Pod koniec lutego na Sesji Rady Miasta Gorzowa została przegłosowana specjalna uchwała, która mówiła o tym, że każde zaszczepione dziecko otrzyma 40 dodatkowych punktów podczas rekrutacji do żłobka. To oznacza, że nowe zasady będą obowiązywały już od kwietniowego naboru do miejskich żłobków. Wystarczy, że w trakcie składania papierów rodzic zadeklaruje, że jego dziecko jest zaszczepione.

W związku z wprowadzeniem zmian w żłobkach, radny Robert Surowiec chce aby miasto zrobiło kolejny krok i zajęło się teraz miejskimi przedszkolami. O takie rozwiązania w ubiegłym roku wnioskował nie tylko radny Surowiec, ale również radna Marta Bejnar-Bejarowicz.

- Zwracam się z prośbą o zmodyfikowanie statutów przedszkoli wprowadzając zapis umożliwiający przyznanie dodatkowych punktów podczas naboru dzieci, które zostały poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym lub zostały zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych. Proszę pana prezydenta, aby została przeprowadzona ankieta wśród rodziców dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli tak samo, jak było to wykonane w żłobkach - napisał radny Robert Surowiec w swojej interpelacji do prezydenta Wójcickiego.

Jak tłumaczy radny Surowiec, rodzice dzieci z gorzowskich przedszkoli sami chcą, aby takie ankiety zostały przeprowadzone w placówkach na terenie miasta. Podobnie jak zostało to zrobione w żłobkach, gdzie aż 96% rodziców było za dodatkową punktacją dla szczepionych dzieci.

Co na to miasto? Nie mówi „nie” i zapowiada konsultacje z rodzicami i dyrektorami poszczególnych placówek. - Wydział Edukacji zorganizuje spotkanie z dyrektorami przedszkoli w celu wypracowania wspólnych wniosków i podjęcia dalszych działań. Do przedszkoli zgodnie z ustawą przyjmowane w pierwszej kolejności będą nadal dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci z niepełnosprawnością, dzieci rodziców niepełnosprawnych, objęte pieczą zastępczą oraz dzieci rodziców samotnie je wychowujących. Na drugim etapie rekrutacji, kryteria - nie więcej niż 6, określa się uchwałą Rady Miasta Gorzowa. Kryteria, które obecnie obowiązują wypracowane zostały z radami pedagogicznymi i radami rodziców – komentuje Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

W związku z koniecznością przeprowadzenia konsultacji oraz przygotowania projektu uchwały, zmianę będzie można wprowadzić dopiero w przyszłorocznym naborze do żłobków miejskich.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości