Ta droga niedługo będzie miała dwa pasy [zdjęcia]

9 marca 2020, 10:18, red
fot. gorzowianin.com
Trwają prace przy budowie drugiej jezdni ul. Łukasińskiego. To wszystko w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami ziemnymi i budową kanalizacji deszczowej.

Na początku stycznia 2020 roku ruszyły pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. Na początek firma Budomex S.A., czyli wykonawca inwestycji zajął się budową drugiej jezdni ul. Łukasińskiego. Sprawdziliśmy, jak po dwóch miesiącach wyglądają prace w tym miejscu.

Wykonawca wyrównał teren, gdzie docelowo zostaną poprowadzone dwa nowe pasy ul. Łukasińskiego. Do tego wyciął krzaki i drzewa kolidujące z inwestycją. Natomiast w ostatnich tygodniach zajmował się zabezpieczeniem skarpy od strony elektrociepłowni. Z kolei w rejonie lasku został wybudowany zbrojony, betonowy mur, który zapobiegnie osuwaniu się skarpy. Na całej długości rozbudowywanej ulicy prowadzone są prace ziemne, w tym budowa kanalizacji deszczowej.

W dalszych etapach firma zajmie się układaniem podbudowy, układaniem asfaltu i budową nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej. Kiedy dwa nowe pasy będą gotowe, wówczas ruch zostanie przeniesiony na nową nitkę, tak aby wykonawca mógł się zająć pracami na starej jezdni ul. Łukasińskiego.

Wciąż nie wiadomo kiedy ruszą prace przy ul. Zawackiej i Walczaka w kierunku na Gdańsk. Tutaj wykonawca nadal oczekuje na decyzję administracyjną. Chodzi o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla modernizacji wschodniego wylotu DK nr 22 na odcinku od skrzyżowania ul. Łukasińskiego i Zawackiej do granic miasta.

Firma Budomex S.A. ma dwa lata na ukończenie całej inwestycji. Koszt rozbudowy drogi krajowej nr 22 do dwóch pasów to 73 mln 998 tys. zł.

Jak będzie wyglądała DK22 w Gorzowie?

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Fotoreportaż


1/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

1/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

2/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

2/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

3/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

3/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

4/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

4/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

5/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

5/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

6/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

6/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

7/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

7/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

8/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

8/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

9/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

9/9 Rozbudowa ul. Łukasińskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x