W Gorzowie nie ma koronawirusa

9 marca 2020, 08:12, red
fot. Anna Kluwak
Badania przeprowadzone przez specjalistyczne laboratorium wykazały, że uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nie jest zakażona koronawirusem.

W niedzielny wieczór portal gorzowianin.com informował o tym, że w internacie mieszczącym się przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie została wprowadzona kwarantanna, natomiast zajęcia w szkole zostały odwołane. Wszystko przez podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic. 

Nastolatka niedawno wróciła zza granicy i po kilku dniach miała objawy zachorowania. Objawy były na tyle poważne, że rodzice zawiadomili służby sanitarne. Te natomiast podstawiły specjalną karetkę, która przewiozła dziewczynę na oddział zakaźny do Zielonej Góry, gdzie nastolatka została przebadana.

- Badania w specjalistycznym laboratorium wykazały, że nastolatka nie jest zakażona koronawirusem. Służby antykryzysowe miasta i służby sanitarne informują, że na chwilę obecną nie mamy w Gorzowie przypadku zakażenia – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Działania podejmowane przez te służby, polegające na przykład, na wyznaczaniu miejsc do ewentualnej kwarantanny są działaniami wyprzedzającymi. Mają one zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się epidemii, w przypadku jej ewentualnego wystąpienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości