Gorzów: Kwarantanna w internacie z powodu podejrzenia koronawirusa

8 marca 2020, 18:10, ak
fot. Anna Kluwak
W internacie znajdującym się przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie została wprowadzona kwarantanna. Wszystko przez podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednej z uczennic.

Na drzwiach wejściowych do internatu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej została powieszona kartka z informacją, że w internacie obowiązuje kwarantanna do odwołania – to oznacza, że nikt nie może wejść do środka i nie może opuścić murów internatu. Ma to związek z podejrzeniem koronawirusa. Jak ustalił portal gorzowianin.com chodzi o jedną z uczennic. W związku z tym, dyrektor placówki postanowił zamknąć internat i odwołać wszystkie zajęcia w szkole.

- Decyzja ma charakter profilaktyczny, jest związana ze sprawdzeniem, czy objawy choroby u jednej z uczennic nie mają związku z epidemią koronawirusa. Uczennica jest badana przez specjalistów, wyniki badania będą znane w poniedziałek 9 marca. Służby miasta monitorują sytuację i są w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W dzienniku internetowym LIBRUS pojawiła się informacja następującej treści:

„W związku z podejrzeniem wystąpienia zagrożenia koronawirusem, dyrektor ZSTiO w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym odwołuje zajęcia lekcyjne w dniu 09.03.2020. Proszę o zastosowanie się do kwarantanny domowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami ogłoszonymi przez służby sanitarne.”


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości