Co z nową siecią monitoringu w Gorzowie?

6 marca 2020, 11:07, red
Władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg na rozbudowę i przebudowę monitoringu miejskiego wraz z budową systemu informacji pasażerskiej. Miasto czeka na oferty do 8 kwietnia. To oznacza, że nowe kamery i tablice LED na pewno nie pojawia się w tym roku w Gorzowie.

Pierwotnie system informacji pasażerskiej oraz nowa sieć monitoringu miejskiego miała zostać wprowadzona w 2017 roku, jednak ze względu na poślizgi w inwestycjach miejskich, trzeba było zmienić harmonogram. Kolejnym problemem były przetargi, które kończyły się unieważnieniem. Również ostatnie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ nie zgłosiła się żadna chętna firma.

Dlatego też wiele osób zastanawia się czy doczeka się w końcu nowych kamer monitoringu w Gorzowie. Tym bardziej, że monitoring jest potrzebny m.in. po to, aby łapać wandali którzy co weekend niszczą wiaty przystankowe.

Władze Gorzowa właśnie kolejny przetarg na rozbudowę i przebudowę monitoringu miejskiego wraz z budową systemu informacji pasażerskiej. Urzędnicy czekają do 8 kwietnia na zgłoszenia chętnych firm. To oznacza, że nie ma co liczyć na to, że jeszcze w tym roku uda się wprowadzić nowy system. Wszystko przez to, że wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na zamontowanie kamer monitoringu miejskiego oraz tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Oko na miasto

W ramach projektu dotyczącego systemu monitoringu miejskiego, wykonawca ma dostarczyć i zamontować 33 nowe kamery, utworzyć centrum serwerowe w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego oraz główne centrum monitoringu wizyjnego w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego. Będzie musiał również zdemontować stare kamery, a w ich miejsca zainstalować nowe urządzenia.

Nowe kamery mają pojawić się m.in. przy ul. Jagiełły, ul. Herberta, na Placu Staromiejskim, przy ul. Obotryckiej, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, przy ul. Spichrzowej koło "Bosmana", przy ul. Chrobrego koło Arsenalu, w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Ogrodowej, na Wełnianym Rynku przy Studni Czarownic, w trzech miejscach na Bulwarze Wschodnim, a także w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Garbary oraz Sikorskiego i Dworcowej.

Tablice LED

System informacji pasażerskiej, to nic innego jak tablice świetlne LED, które będą w czasie rzeczywistym informowały pasażerów za ile przyjedzie autobus czy tramwaj danej linii. Tablice mają zostać zamontowane na 34 przystankach w całym mieście – wszystkie z systemem zapowiedzi głosowej. Ponadto w autobusach i tramwajach mają zostać zamontowane urządzenia służące do sterowania informacją pasażerską.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości