Gorzów: MZK jednak zrezygnuje z ciepłego guzika

6 marca 2020, 10:30, red
fot. archiwum
Władze Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie zmieniły zdanie w sprawie ciepłego guzika. Po analizie sytuacji i tego, że kolejne miasta rezygnują z samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów, również w Gorzowie postanowiono zrezygnować z ciepłego guzika od soboty 7 marca.

W czwartek 5 marca portal gorzowianin.com jako pierwszy poruszył temat ciepłego guzika o którego wyłączenie pytali się mieszkańcy Gorzowa. Jeszcze wczoraj zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji stwierdził, że otwieranie drzwi będzie realizowane zgodnie z dotychczasowymi zasadami, czyli za pomocą tzw. „ciepłego guzika”.

Natomiast w piątek 6 marca władze spółki zmieniły zdanie. - Analizując sytuację i to, że kolejne miasta, w tym Zielona Góra, Płock czy Lublin rezygnują z ciepłego guzika oraz w odpowiedzi na zgłoszenia pasażerów korzystających z miejskich autobusów została podjęta decyzja o rezygnacji z ciepłego guzika. Funkcja otwierania drzwi przez pasażerów w gorzowskich autobusach zostaje zawieszona od soboty 7 marca do odwołania – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy MZK Gorzów.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie jednocześnie podkreśla, że cały czas będzie prowadzona dezynsekcja autobusów specjalistycznymi środkami. Wszystkie pojazdy dezynfekowane są w nocy po zakończeniu realizacji zadań przewozowych i powrocie do zajezdni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->