Wiadomości

Nie będzie masowych kontroli trzeźwości?

2 marca 2020, 08:51, mk
fot. KWP w Gorzowie
Nie będzie masowych kontroli trzeźwości? To kolejne następstwa strachu przed koronawirusem. W sieci pojawił się oficjalny dokument sporządzony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Funkcjonariusze mają odstąpić od masowych kontroli trzeźwości typu „Trzeźwy poranek”.

Pismo, a dokładniej faks, który trafił do sieci w niedzielny wieczór, pochodzi z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Adresatem są komendanci miejscy i powiatowi Policji oraz naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego.

Z pisma wynika, że na wyraźne zalecenie wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Komendant Wojewódzki Policji poleca zawiesić do odwołania prowadzenie masowych badań trzeźwości kierujących pojazdami. Chodzi o popularne ostatnio działania typu „Trzeźwy poranek” lub „Trzeźwy wieczór”. Pismo ma charakter „pilny” i zostało wysłane do wszystkich komend w województwie lubuskim w sobotę 29 lutego.

Ograniczenie masowych kontroli trzeźwości nie jest równoznaczne z całkowitym zawieszeniem kontroli przez funkcjonariuszy policji.

- Policjanci w przypadku podejrzenia kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu będą badać trzeźwość za pomocą urządzeń wyposażonych w ustniki, które po każdym badaniu są wymieniane. Urządzenia z ustnikami będą również wykorzystywane do badań podczas prowadzonych działań, natomiast profilaktycznie, aby zminimalizować całkowicie ryzyko narażenia na biologiczny czynnik chorobotwórczy zaleca się nie używać urządzeń bezustnikowych podczas akcji zbiorowych, badając trzeźwość osób jedna po drugiej. Po konsultacji z inspektorem sanitarnym MSWiA chcemy całkowicie rozwiać jakiekolwiek wątpliwości wobec zapytań ze strony społeczeństwa - tłumaczy w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości