Maseczki i żele na wagę złota

1 marca 2020, 20:41, red
Choć koronawirus oficjalnie nie dotarł jeszcze do granic naszego kraju, to wszędzie widać panikę. Ze sklepowych półek znikają preparaty bakteriobójcze, a maseczki w internecie zyskują ogromną popularność. Nie inaczej jest w Gorzowie.

Mieszkańcy naszego miasta również wpadli w panikę. W sklepach typu drogeria ze świecą można szukać żeli antybakteryjnych do rąk. Na różnych grupach co jakiś czas pojawiają się informację o tym, gdzie jeszcze można kupić w Gorzowie takie specyfiki. O tym, jak bardzo się one potrzebne gorzowianom mogliśmy przekonać się odwiedzając sklepy wskazane przez internautów.

Płyny antybakteryjne bardzo szybko zniknęły z półek w Rossmanie czy Action. Półki w tych miejscach świecą pustkami. Nie ma też co liczyć na zakup jednorazowych chusteczek antybakteryjnych. Te „wyszły” równie szybko, jak małe buteleczki z żelem, które można było kupić przy kasach w każdym Lidlu. Mieszcząca się w kieszeni marynarki, czy damskiej torebce 50-mililitrowa buteleczka tego specyfikuje kosztuje niewiele ponad 3 złote. W sieci można ją kupić za 24,99…

Strach przed koronawirusem napędza też sprzedaż maseczek. Choć te praktycznie nie chronią przed wirusami, są wręcz rozrywane, a ceny na portalach aukcyjnych są wręcz astronomiczne. Tu też możemy znaleźć nasz lokalny, gorzowski akcent. Na portalu allegro lokalnie znaleźliśmy ogłoszenie wystawione przez Panią Izę z Gorzowa. Sprzedaje ona „Maseczki ochronne chirurgiczne, 3-warstwowe, niejałowe, z gumką”. Cena to „jedyne” 260 złotych za opakowanie, które zawiera 50 sztuk maseczek. Cena-patrząc na konkurencyjne oferty – dość atrakcyjna. Jedna maseczka to koszt 5,20 zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->