Gorzowianie zaśmiecają swoje podwórka

26 lutego 2020, 15:41, red
fot. Straż miejska
Strażnicy miejscy ukarali dwie osoby, które wyrzuciły odpady budowlane na jedno z podwórek w Gorzowie. Kobieta oraz mężczyzna zostali ukarani mandatami oraz zobowiązani do uprzątnięcia gruzu i elementów stolarki drzwiowej.

Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem odpadów budowlanych, które mieszkańcy Gorzowa wyrzucają gdzie popadnie i w ten sposób zaśmiecają nie tylko tereny zielone, ale również swoje podwórka. A przecież można bezpłatnie odwieźć odpady budowlane do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Małyszyńskiej 180 lub wynająć do tego specjalną firmę, która zrobi to za nas.

Niestety osób, które zaśmiecają swoje otoczenie jest wciąż wiele. W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy w trakcie patrolu znaleźli przy altanie śmietnikowej odpady stolarki drzwiowej. Na tym samym podwórku, w innej jego części leżał rozrzucony gruz pochodzący prawdopodobnie z jednego z remontowanych mieszkań.

- Jak się okazało, w tym czasie w przylegających do podwórka budynkach prowadzone było równolegle kilka remontów. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia dotarli do właścicieli podrzuconych odpadów – opowiada Bolesław Romańczyk z gorzowskiej straży miejskiej.

Za popełnione wykroczenia, zarówno właścicielka stolarki drzwiowej, jak również budowlaniec prowadzący remont jednego z mieszkań, który wyrzucił gruz - zostali ukarani mandatami karnymi i zobowiązani do zabrania i z utylizowania wyrzuconych wcześniej odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości