Uważajmy na silny wiatr

23 lutego 2020, 11:06, red
fot. archiwum
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. W niedzielę wiatr w porywach może dochodzić do 90 km/h na północy naszego regionu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązywać będzie od godz. 15 w niedzielę 23 lutego do godz. 3 w nocy w poniedziałek 24 lutego. Przewidywana prędkość wiatru to 35 km/h, jednak może w porywach osiągnąć 90 km/h. Silnym porywom wiatru będzie towarzyszyły  również ulewny deszcz. 

Ostrzeżenie to dotyczy Gorzowa, powiatu gorzowskiego, międzyrzeckiego, strzelecko-drezdeneckiego i sulęcińskiego. Natomiast w pozostałych częściach województwa lubuskiego wiatr będzie osiągał prędkość 45 km/h, a w porywach nawet 110 km/h.

Za taką pogodę jest odpowiedzialny niż Julia, który znad Niemiec przemieścił się na zachodnią i południowo-zachodnią Polskę. Wichury mogą łamać gałęzie, przewracać drzewa czy też zrywać dachy i linie energetyczne. Szczególną ostrożnością powinni się wykazać się kierowcy, którzy nie będą mieli łatwych warunków do podróżowania. Niebezpieczne będą zwłaszcza gałęzie i konary spadające na jezdnię. Należy również unikać parkowania aut pod drzewami.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości