Wiadomości

Gorzów: Pożar w budynku dawnego szpitala [film i zdjęcia]

19 lutego 2020, 00:34, ak
fot. Anna Kluwak
W nocy z wtorku na środę doszło do pożaru w budynku dawnego szpitala przy ul. Warszawskiej, który obecnie jest remontowany. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej i policja. Ogień pojawił się w piwnicy.

Informację o pożarze przy ul. Warszawskiej otrzymaliśmy od kierowcy Plus Taxi pod numerem 45 00 66 400. W nocy z wtorku 18 lutego na środę 19 lutego doszło do pożaru w budynku dawnego szpitala przy ul. Warszawskiej. Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu kilka minut przed północą. Na miejsce zostało zadysponowanych łącznie 8 zastępów straży pożarnej.

Ogień pojawił się w piwnicy budynku. Kłęby dymu unoszą się nad ul. Warszawską. Miejsce w którym doszło do pożaru nie jest łatwo dostępne, cały czas trwa akcja gaśnicza. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobną przyczyną pożaru jest podpalenie.

Co istotne, budynek dawnego szpitala jest obecnie remontowany, ponieważ ma tam zostać utworzone Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

AKTUALIZACJA: Działania gorzowskiej straży pożarnej zakończyły się około godziny 3:00. W akcji brało udział łacznie 9 zastępów i 40 strażaków. Przyczynę pożaru ustala policja.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości