Wiadomości

Wykonawca Chrobrego wybrany

17 lutego 2020, 09:44, red
fot. archiwum
Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm ZUE i FDO za kwotę 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację prac. To oznacza, że ul. Chrobrego i Mieszka I powinna być gotowa do września 2021 roku.

Od listopada 2019 roku władze Gorzowa analizowały oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I - wszystkie trzy oferty przewyższały budżet, który założyło miasto w wysokości 59 mln 944 tys. zł. Najtańszą propozycję złożyła firma ZUE S.A z Krakowa na kwotę 69 mln 27 tys. zł. Następnie konsorcjum Aldesa Construcciones z Madrytu zaproponowało 73 mln 911 tys. zł. Natomiast najdroższą ofertę złożyła firma Budimex S.A. z Warszawy na kwotę 83 mln 534 tys. zł.

Już wtedy prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że dołoży brakujące 9 mln 83 tys. zł, aby pozytywnie rozstrzygnąć przetarg, jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione i nie będzie braków w dokumentach. W poniedziałek 17 lutego miasto ogłosiło, że przetarg na przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem ul. Chrobrego i Mieszka I na odcinku od ul. Pocztowej do Roosevelta zajmie się konsorcjum firm ZUE i FDO.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w lutym, a to oznacza że już w marcu będzie można przekazać plac budowy i ruszyć z pierwszymi pracami. Firmy będą miały 18 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji, a to oznacza, że ul. Chrobrego i Mieszka I powinna być gotowa do września 2021 roku.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowany miejski deptak na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Wybickiego, czyli w rejonie Kwadratu. Zostaną tam posadzone nowe drzewa. Z kolei na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta torowisko będzie przebiegać środkiem jezdni, a przy skrzyżowaniach powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przystanki na całej długości przebudowywanej drogi będą miały formę antyzatok, czyli czyli miejsc, w których jezdnia zostanie zwężona, a poszerzony zostanie chodnik, tak aby piesi nie wychodzili wprost pod jadące samochody.

Oprócz tego przebudowy doczekają się chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa, nowe ławki, wiaty przystankowe, stojaki na rowery. Bardzo ważną zmianą będzie umieszczenie tablic Systemu Informacji Pasażerskiej oraz monitoringu – jedna z kamer pojawi się na skrzyżowaniu z ul. 30 Stycznia.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości