Wiadomości

Kto zajmie się odnowieniem parku Kopernika?

5 lutego 2020, 18:49, red
fot. archiwum
Miasto po raz kolejny szuka firmy, która chciałaby się zająć zagospodarowaniem parku Kopernika. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas w parku pojawi się nowa zieleń, ławki i kosze na śmieci. Inwestycja nie obejmuje remontu fontanny.

Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na zagospodarowanie parku Kopernika. Co istotne, chodzi o część parku od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione przez urzędników, ponieważ oferty które złożyły dwie firmy przewyższały znacząco budżet. Urzędnicy przeznaczyli na rewitalizację parku Kopernika 3 mln 237 tys. zł. Natomiast oferty były wyższe o 932 tys. zł oraz aż o 1 mln 48 tys. zł.

Dlatego miasto po raz kolejny szuka firmy, która chciałaby się zająć odnowieniem parku. Urzędnicy czekają na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do 9 marca.

Prace mają objąć przede wszystkim modernizację dwóch głównych alejek w parku Kopernika. Będzie to ścieżka prowadząca od fontanny w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej oraz ta od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Ofiar Katynia. A także na budowie ścieżek dla pieszych o naturalnej nawierzchni.

Oprócz tego zostanie odnowiona zieleń w parku, pojawią się nowe nasadzenia, w tym zostanie zasiana trawa. Ponadto wykonawca ustawi w parku 80 nowych ławek i 80 koszy na śmieci. Dodatkowo pojawią się skrzynki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów, kamienne poidła dla ptaków i budki dla wiewiórek. Ustawione zostaną również tablice informacyjno-pamiątkowe. Prace nie obejmą remontu fontanny.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości