Kilka sposobów na rustykalne wnętrze. Zadbaj o szczegóły!

11 lutego 2020, 13:13
Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. I tak jest rzeczywiście wtedy, kiedy urządzamy wnętrze w stylu rustykalnym. Małe elementy mogą zmienić obraz całości. Jak zaaranżować przestrzeń w duchu rustykalnym? O to kilka łatwych sztuczek, warto je poznać i wykorzystać. Przekonaj się, że urządzanie domu to bardzo proste i przyjemne zajęcie.

Żeliwny piecyk – serce rustykalnej przestrzeni

Styl rustykalny lubi przepych i bogate zdobienia. Znakomicie w ten klimat wpisują się nowoczesne piece żeliwne. Takie kozy wolnostojące mają formę, która bardzo mocno nawiązuje do minionych epok. Jednocześnie coraz częściej spełniają one najnowsze standardy związane z ekologią i wydajnością. Dawne kominki wracają do łask, czy ciebie również urzekły?

Małe a cieszy – przekonaj się jak bardzo!

Warto zadbać także o małe dodatki. Łącznie tworzą one wystrój i stylistykę naszych wnętrz. Przykładem są rustykalne kratki wentylacyjne. Elementy takie nie mają wówczas prostej minimalistycznej postaci. Posiadają jednak bogate zdobienia, np. przypominają pozłacaną ramę obrazu. Znakomicie prezentują się w dużych salonach i pokojach gościnnych.

Oprócz walorów estetycznych kratka wentylacyjna odgrywa także istotną rolę praktyczną. Stanowi zakończenie kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze z kominka. Można ją bardzo szybko zamontować i zdemontować, np. wtedy, kiedy pojawi się potrzeba jej wyczyszczenia.

Kratki wentylacyjne kupisz w sklepie: https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki

Lustra – zagraj przestrzenią! 

Ozdobne lustra, a konkretnie zamknięte w bogatych ramach, mogą również zdziałać dużo. Ustaw je tak, aby odbijały się w nich promienie światła, np. lamp podłogowych. Przestrzeń stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa i romantyczna.

Lustra to ponadto znakomity sposób na powiększenie przestrzeni. Tutaj możliwości masz naprawdę sporo. Pamiętaj, że one także mogą dodać wnętrzu rustykalnego klimatu. Warto, aby współgrały z ramami obrazów, znajdującymi się na ścianach. Podobny materiał i rodzaj wykończenia sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje aranżacyjna harmonia. A o to przecież chodzi!

Przy urządzaniu wnętrza rustykalnego miej na uwadze, że łatwo popaść w przesadę. Nadmiar dodatków i zdobień nie będzie prezentował się dobrze. Pamiętaj, że mniej nie zawsze znaczy gorzej.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x