Gorzów: Dodatkowe punkty dla szczepionych dzieci w żłobkach

11 lutego 2020, 11:54, red
fot. archiwum
Urzędnicy policzyli głosy rodziców dzieci uczęszczających do gorzowskich żłobków, którzy brali udział w anonimowej ankiecie na temat tego czy zaszczepione dzieci powinny dostać dodatkowe punkty podczas rekrutacji do danej placówki. Aż 96% rodziców opowiedziało się pozytywnie za wprowadzeniem takiego kryterium. Jeżeli radni przyjmą uchwałę w lutym, wówczas dodatkowe punkty za szczepienie będą przyznawane podczas naboru w kwietniu.

Na początku stycznia portal gorzowianin.com informował o tym, że w żłobkach na terenie Gorzowa będą przeprowadzane ankiety wśród rodziców maluchów. Wszystko po to, aby poznać zdanie rodziców na temat szczepień i tego czy powinno to być kryterium podczas rekrutacji do danej placówki. Teraz urzędnicy zakończyli już liczenie wszystkich głosów.

- W czterech miejskich żłobkach została przeprowadzona anonimowa ankieta z pytaniem czy rodzice są za tym, aby do żłobka były przyjmowane zaszczepione dzieci. Aż 96% rodziców wyraziło pozytywną opinię na temat szczepień. Uznaliśmy, że zaszczepione dzieci będą otrzymywały dodatkowe punkty podczas rekrutacji – mówi Eliza Rudnicka, dyrektor wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta Gorzowa.

Urzędnicy są obecnie w trakcie prac nad zmianą uchwały, która pod koniec lutego trafi na sesję Rady Miasta Gorzowa. Jeżeli radni przyjmą uchwałę podczas lutowej sesji, wówczas uprawomocni się ona w marcu.

- Wówczas już od kwietnia podczas rekrutacji na 2020 rok do miejskich żłobków, dzieci zaszczepione będą miały przyznawane dodatkowe punkty – podkreśla Rudnicka.

Tym samym Gorzów będzie kolejnym miastem po Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Sosnowcu, które będzie przyznawało dodatkowe punkty dla zaszczepionych dzieci.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości