Basen z ciepłą wodą w ogródku? Wykorzystaj pompę ciepła!

10 lutego 2020, 14:58
Czy marzyłeś o basenie w ogródku, takim z ciepłą wodą, z którego możesz skorzystać wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować? Dobra wiadomość, to możliwe! I, co ważne, nie wiąże się wysokimi kosztami inwestycyjnymi. Dodatkowo istnieje sposób na utrzymanie ciepłej wody w basenie, przy jednocześnie niskim koszcie. Poniżej piszemy o tym trochę więcej.

Basen plus pompa ciepła – czy warto?

Montaż tego rodzaju pompy ciepła tak naprawdę wiąże się z niskim nakładem finansowym. Jej koszt w zależności od wielkości urządzenia to jedyne kilka tysięcy złotych, przy jednocześnie bardzo wysokiej efektywności. Sprawdź ofertę na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/!

Dodatkowo nie trzeba przechodzić przez długie prace remontowe przed instalacją takiego urządzenia. Można go również bardzo szybko zdemontować po zakończeniu sezonu pracy – to duża wygoda. Urządzenie nie niszczeje podczas zimy, wtedy, kiedy z niego nie korzystamy i kiedy jest narażone na działanie czynników atmosferycznych.

Plusy związane z zakupem powietrznej pompy ciepła do ogrzewania wody basenowej

Ci, którzy zastanawiają się nad tym rozwiązaniem, powinni poznać zalety tego typu urządzeń. Pompy ciepła mogą ogrzać bardzo duży basen – nawet taki, który ma powierzchnię wynoszącą nawet 140 m2. To bardzo dużo, więc nie musisz się martwić, że pompa będzie potrzebowała wsparcia w postaci innego urządzenia.

Poza tym niektóre z modeli pracują na ekologicznym czynniku roboczym R32. Dodatkowo każdy właściciel pompy ciepła PCWB może skorzystać z okresu gwarancji takiego urządzenia, co daje mu dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Nie musi martwić się o ewentualne usterki przez około 2 lata, a w niektórych przypadkach nawet przez 4 lata.

Kiedy przymierzasz się do zakupu takiego rozwiązania, zwróć swoją uwagę między innymi na to, z czego wykonane jest takie urządzenie. Jest ono bowiem narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych, a także na chlorowaną i słoną wodę. Najlepiej, by było wykonane np. ze stali tytanowej.

Każdy, kto ceni sobie wygodę, z pewnością ucieszy się z wbudowanego w urządzenie inteligentnego sterownika. Pozwala on bowiem na ustawienie optymalnego czasu pracy i najdogodniejszej temperatury, a także włączenie trybu chłodzenia lub ogrzewania. Możliwe jest to także z poziomu aplikacji lub telefonu.

A co z kosztami? Opłaty za ogrzewanie mogą zostać sprowadzone do minimum. Dzieje się tak w przypadku współpracy pompy z fotowoltaiką. Warto rozważyć także i taką opcję. I oszczędzać na codziennych rachunkach.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x