Wiadomości

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

9 lutego 2020, 14:19, red
fot. archiwum
Uwaga na pogodę, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr w porywach może dochodzić nawet do 100 km/h. Mocno wiać będzie również w poniedziałek popołudniu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, które obowiązywać będzie od godz. 17 w niedzielę 9 lutego do godz. 19 w poniedziałek 10 lutego. Przewidywana prędkość wiatru to 45 km/h, jednak może w porywach osiągnąć nawet 100 km/h.

Na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy, a także w poniedziałek nad ranem oraz ponownie po południu. Silnym porywom wiatru będzie towarzyszyły ulewny deszcz. Wichura będzie na tyle silna, że może łamać drzewa czy zrywać linie energetyczne.

Szczególną ostrożnością powinni się wykazać kierowcy, którzy nie będą mieli łatwych warunków do podróżowania. Niebezpieczne będą zwłaszcza gałęzie i konary spadające na jezdnię.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości