Wiadomości

Co dalej z działką na Piaskach?

7 lutego 2020, 11:59, red
fot. archiwum
We wtorek 11 lutego w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka w Gorzowie odbędzie się kolejna dyskusja na temat działki przy ul. Kazimierza Wielkiego, którą chciało sprzedać miasto. Na placu miał docelowo powstać supermarket. Dlatego też mieszkańcy osiedla Piaski zaczęli sprzeciwiać się tej inwestycji.

Mieszkańcy osiedla Piaski, a dokładnie bloków przy ul. Kazimierza Wielkiego 102-112 oraz 77-89, kiedy dowiedzieli się, że miasto chce sprzedać działkę pod ich oknami na której miał powstać supermarket, postanowili protestować. Jednak mieszkańcy w tym przypadku nie wyszli na ulicę, ale zaczęli zbierać podpisy i przygotowali projekt obywatelskiej uchwały dotyczący miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pod projektem podpisało się 500 mieszkańców os. Piaski.

Niestety okazało się, że uchwała, którą przedstawili na Sesji Rady Miasta Gorzowa we wrześniu 2019 roku była niezgodna z prawem. Dlatego też radni zaproponowali, że pomogą gorzowianom i przygotują projekt zagospodarowania przestrzennego działki przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Jak się okazuje, w najbliższy wtorek 11 lutego o godz. 17.30 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka w Gorzowie odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie działki. Tym razem inicjatorami spotkania są mieszkańcy osiedla Piaski, a jego celem będzie zaprezentowanie i omówienie pomysłów na zagospodarowanie tego terenu. Swoje propozycje przedstawią zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy.

- Ta działka to takie nasze małe „płuca”. W przypadku sprzedaży działki pozbawi się nas tej możliwości. Pozbawi się nas spokojnego odpoczynku. Pozbawi się też nas miejsca ludzie mogą wyjść z domu, a przeważnie też seniorzy, o których się zawsze zapomina. Zabetonowanie działki może także negatywnie wpłynąć na środowisko. Poza tym mieszkańcy będą mieli widok zamiast na zieleń, to na klimatyzatory, na śmietniki, na dostawy. To jest jak odebranie okna na świat i zalanie go betonem – tłumaczy Wiesław Wróblewski, mieszkaniec os. Piaski.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości