Utrudnienia na trasie średnicowej potrwają ponad miesiąc

5 lutego 2020, 11:24, red
fot. Wojciech Musiałowski
Od wtorku 4 lutego kierowcy jadący trasą średnicową od strony ul. Roosevelta w kierunku Al. ks. Andrzejewskiego muszą liczyć się z utrudnieniami. Zamknięty został lewy pas jezdni bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Mieszka I. Wszystko przez prace związane z zagospodarowaniem wód opadowych.

W połowie września 2019 roku rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem wód opadowych w ramach zadania „Rozbudowa, przebudowa i remont kanalizacji deszczowej wraz z układem podczyszczania wód opadowych oraz budową nowego wylotu do rzeki Kłodawki” przy ul. Roosevelta i Al. ks. Andrzejewskiego.

Natomiast we wtorek 4 lutego wykonawca inwestycji przystąpił do kolejnego etapu prac, który wiąże się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu na trasie średnicowej. Zamknięty został środkowy pas ul. Roosevelta przed skrzyżowaniem z ul. Mieszka I jadąc w kierunku ronda Wyszyńskiego. Kierowcy mogą skręcić tylko w lewo w ul. Kazimierza Wielkiego lub pojechać na wprost tylko prawym pasem lub skręcić w prawo w ul. Mieszka I. Z kolei na odcinku około 30 metrów bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Mieszka I został zamknięty lewy pas Al. ks. Andrzejewskiego. Jednocześnie nadal zamknięty jest prawy pas ruchu, na wysokości boiska piłkarskiego, za przystankiem autobusowym.

Na jezdni w przeciwnym kierunku zamknięty został lewy pas ruchu, a skręt w lewo w ul. Mieszka I, możliwy będzie tylko z pasa środkowego. W trakcie realizacja prac zawieszony został przystanek „Roosevelta” w kierunku ronda Wyszyńskiego.

Kolejny etap prac w ramach inwestycji związanej z zagospodarowaniem wód opadowych polega na budowie komory żelbetowej, która przekieruje wody opadowe do nowo budowanego kanału deszczowego. Utrudnienia w ruchu w związku z robotami potrwają co najmniej miesiąc, a nawet zakończyć się w połowie marca 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości