Wiadomości

Będzie wymiana pieców węglowych na gazowe

4 lutego 2020, 15:04
Mieszkańców Gorzowa czeka kolejna wymiana źródeł ciepła. Tym razem tradycyjne piece węglowe zostaną wymienione na piece gazowe. Plan jest ambitny, bo zakłada wymianę urządzeń grzewczych w 100 lokalach komunalnych na terenie całego miasta.

Władze Gorzowa wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej starają się o zewnętrzne dofinansowanie inwestycji polegającej na wymianie pieców węglowych na gazowe w mieszkaniach komunalnych. Do końca lutego 2020 roku będzie wiadomo czy udało się pozyskać pieniądze ze środków unijnych w ramach programu gospodarki niskoemisyjnej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i miasto wraz z ZGMem otrzyma dofinansowanie, wówczas w ciągu trzech lat zostaną zlikwidowane piece węglowe w 100 lokalach.

- Na początku będziemy musieli przygotować dokumentację i wszelkie pozwolenia. Natomiast w drugiej połowie 2020 roku przystąpimy do pierwszych prac. Przewidujemy na początek modernizację pieców w 30 mieszkaniach, w 2021 roku będzie to 50 lokali, a w 2020 roku zostanie nam wymiana źródeł ciepła w 20 lokalach. Oczywiście mówimy tutaj tylko i wyłącznie o mieszkaniach w zasobach gminy, czyli o mieszkaniach komunalnych – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Miasto wraz z ZGMem wytypowało już lokale komunalne, które przystąpią do programu – są to zarówno mieszkania w śródmieściu Gorzowa, jak i na Zawarciu. Co istotne, wszelkie koszty związane z wymianą źródeł ciepła pokryje miasto. Lokatorzy za demontaż i rozbiórkę pieców kaflowych, a następnie zamontowanie ekologicznego pieca gazowego nie zapłacą ani złotówki.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości