Będzie wymiana pieców węglowych na gazowe

4 lutego 2020, 15:04
Mieszkańców Gorzowa czeka kolejna wymiana źródeł ciepła. Tym razem tradycyjne piece węglowe zostaną wymienione na piece gazowe. Plan jest ambitny, bo zakłada wymianę urządzeń grzewczych w 100 lokalach komunalnych na terenie całego miasta.

Władze Gorzowa wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej starają się o zewnętrzne dofinansowanie inwestycji polegającej na wymianie pieców węglowych na gazowe w mieszkaniach komunalnych. Do końca lutego 2020 roku będzie wiadomo czy udało się pozyskać pieniądze ze środków unijnych w ramach programu gospodarki niskoemisyjnej.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i miasto wraz z ZGMem otrzyma dofinansowanie, wówczas w ciągu trzech lat zostaną zlikwidowane piece węglowe w 100 lokalach.

- Na początku będziemy musieli przygotować dokumentację i wszelkie pozwolenia. Natomiast w drugiej połowie 2020 roku przystąpimy do pierwszych prac. Przewidujemy na początek modernizację pieców w 30 mieszkaniach, w 2021 roku będzie to 50 lokali, a w 2020 roku zostanie nam wymiana źródeł ciepła w 20 lokalach. Oczywiście mówimy tutaj tylko i wyłącznie o mieszkaniach w zasobach gminy, czyli o mieszkaniach komunalnych – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Miasto wraz z ZGMem wytypowało już lokale komunalne, które przystąpią do programu – są to zarówno mieszkania w śródmieściu Gorzowa, jak i na Zawarciu. Co istotne, wszelkie koszty związane z wymianą źródeł ciepła pokryje miasto. Lokatorzy za demontaż i rozbiórkę pieców kaflowych, a następnie zamontowanie ekologicznego pieca gazowego nie zapłacą ani złotówki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości