Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

31 stycznia 2020, 08:36, red
fot. czytelniczka Milena
W czwartkowy wieczór kierowca volkswagena nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjantom udało się zatrzymać pojazd. Okazało się, że 22-latek siedzący za kierownicą nie ma uprawnień do kierowania i jest pod wpływem amfetaminy. Z kolei jego 17-letni kolega miał przy sobie marihuanę.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcie otrzymaliśmy od naszej czytelniczki Mileny na facebookowym profilu gorzowianin.com. W czwartek 30 stycznia po godz. 21.40 doszło do policyjnego pościgu za kierowcą volkswagena up.

- Przy ul. Czartoryskiego policyjny patrol chciał zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena. Jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczął uciekać. Funkcjonariuszom udało się w bezpieczny sposób zablokować drogę i zatrzymać pojazd – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kierowca volkswagena uciekał przed policją od ul. Czartoryskiego przez ul. Szarych Szeregów i Kombatantów. Policjanci zatrzymali pojazd na rondzie przy ul. Kombatantów i Okulickiego.

- W volkswagenie podróżowało łącznie trzech mężczyzn. Za kierownicą siedział 22-letni mężczyzna, który nie posiadał prawa jazdy i był pod wpływem amfetaminy. Natomiast 17-letni pasażer posiadał marihuanę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Natomiast trzecia osoba została przesłuchana w charakterze świadka i nie została zatrzymana – komentuje Sławek.

22-letni kierowca usłyszy najprawdopodobniej zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków i bez uprawnień. Natomiast 17-letni pasażer będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości