Wiadomości

W 2020 roku ruszy wycinka drzew pod budowę hali

30 stycznia 2020, 11:32, ak
fot. archiwum
Przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej ma zostać ogłoszony do 30 kwietnia 2020 roku. Władze Słowianki chcą, aby plac budowy został przekazany najpóźniej we wrześniu, tak aby wykonawca mógł ruszyć z pierwszymi pracami w październiku. Na początek będzie to wycinka drzew.
- Pod koniec marca będziemy mieli już wszystkie decyzje i pozwolenia, które są potrzebne do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy prac. Tym samym w kwietniu 2020 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę. Wcześniej mieliśmy swój plan, aby to zrobić jeszcze w grudniu 2019 roku, jednak trzeba było popracować jeszcze nad dokumentacją, ponieważ projektant się ociągał. Dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce i sami zaczęliśmy załatwiać wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzje, a jest ich aż 33 – tłumaczy Joanna Kasprzak-Perka, prezes Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”.

Przetarg ma zostać ogłoszony najpóźniej do 30 kwietnia. Potencjalni wykonawcy będą mieli 60 dni na składanie swoich ofert. Wówczas na początku lipca powinien zostać wyłoniony generalny wykonawca, a w sierpniu podpisana umowa.

- Liczymy na to, że w sierpniu lub najpóźniej we wrześniu przekażemy placu budowy wykonawcy. Dla nas najważniejsze jest to, aby wykonawca wszedł na plac budowy w październiku, ponieważ wtedy będzie można wycinać drzewa pod budowę hali. Oczywiście najpierw ogrodzi teren inwestycji, a później dopiero zajmie się wycinką drzew – opowiada Perka.

W trakcie prac nad koncepcją Urząd Miasta Gorzowa otrzymał materiały dotyczące inwentaryzacji drzew. Wątpliwości mieszkańców może budzić fakt, że ilość drzew i krzewów tworzących gęstą i zwartą zabudowę, spowoduje utratę waloru przyrodniczego parku Słowiańskiego. Jednak teren ten nie przynależy formalnie do parku oraz nie jest jego częścią i nie jest jako park użytkowany.

- Budowa hali ma "zwrócić mieszkańcom ten teren". Istotne jest, że przyszła inwestycja nie spowoduje wycinki wszystkich drzew, a wiele z nich będzie w dalszym ciągu wykorzystywanych jako element przyrodniczy, a także zostanie posadzonych wiele nowych drzew. Wstępnie oszacowano, że wyciętych zostanie około 400 drzew i krzewów – mówił w lipcu 2019 roku Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wykonawca będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wybudowanie obiektu. Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Natomiast sama hala będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości