Wiadomości

Remont Kombatantów z budową nowego minironda

28 stycznia 2020, 19:40, ak
fot. archiwum
W drugiej połowie 2020 roku zostanie wyremontowana ul. Kombatantów w Gorzowie. Urzędnicy szukają właśnie firmy, która przygotuje dokumentację projektową inwestycji. Ciekawostką i nowością jest to, że na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów zostanie wybudowane minirondo.

Miasto szuka właśnie firmy, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy ul. Kombatantów oraz będzie pełniła nadzór autorski w trakcie trwania robót. Co istotne, ul. Kombatantów zostanie wyremontowana na odcinku od galerii Feeria do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów.

Prace projektowe przewidują przygotowanie dwóch wariantów inwestycji. Wariant I obejmuje sfrezowanie warstwy ścieralnej i wykonanie nowej warstwy asfaltu wraz z wymianą zdegradowanych krawężników. W ramach prac projektowych należy również zaprojektować zatokę autobusową wraz z peronem w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Szarych Szereg oraz dokonać korekty geometrii skrzyżowania ul. Kombatantów, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego poprzez budowę minironda.

Budowa minironda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów ma usprawnić ruch. Wiele razy doszło w tym miejscu do kolizji, ponieważ kierowcy zazwyczaj wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Nowe rondo będzie praktycznie takie samo, jak to na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Okulickiego.

Z kolei wariant II obejmuje wszystkie prace z wariantu I wraz z zaprojektowaniem ścieżek rowerowych. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do wtorku 4 lutego. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, dokumentacja powinna być gotowa do 30 czerwca 2020 roku. Kiedy będzie gotowa dokumentacja, urzędnicy będą mogli w końcu ogłosić przetarg na prace budowlane. Remont ul. Kombatantów ruszy najprawdopodobniej w lipcu i potrwa do końca 2020 roku. Inwestycja będzie realizowana ze środków własnych miasta. Władze Gorzowa na przebudowę drogi zabezpieczyły w budżecie miasta 1,2 mln zł.

Ankieta

Budowa minironda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów to dobry pomysł?

  • Tak74.55%
  • Nie20.86%
  • Nie mam zdania4.59%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1654

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości