MOP pod szczególnym nadzorem [film i zdjęcia]

28 stycznia 2020, 08:04, mk
fot. Lubuska Policja
600 pojazdów zostało skontrolowanych podczas wzmożonych działań gorzowskiej drogówki na trasie S3. W poniedziałek MOP Marwice był miejscem, gdzie funkcjonariusze wielu służb przypatrywali się kierowcom ciężarówek, autokarów i samochodów osobowych.

Od godzin porannych do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie samochody ciężarowe, osobowe, busy i autokary. Gorzowskich policjantów drogówki w działaniach wspierali koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierowców. Niestety wśród nich były dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu pod działaniem alkoholu. U kierującego samochodem marki Peugeot urządzenie kontrolne wskazało ponad 0,5 promila alkoholu, natomiast jeszcze więcej, bo aż 1,5 promila miał kierujący Volkswagenem. W wyniku pracy funkcjonariuszy ci kierowcy nie mogli kontynuować nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej jazdy, stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

Kontroli poddawane były również dokumenty, stan techniczny pojazdów, jego odpowiednia masa, a także właściwy załadunek. Mundurowi skontrolowali łącznie 12 autokarów zmierzających w miejsca zimowego wypoczynku i co bardzo cieszy, wszystkie pojazdy były odpowiednio przygotowane do jazdy.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x