• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kiedy powstanie nowy wjazd na os. Europejskie?

27 stycznia 2020, 10:24, red
Mieszkańcy osiedla Europejskiego w Gorzowie dopytują się, kiedy będzie gotowy drugi wjazd na osiedle z nowo wybudowanego ronda. Jak się okazuje, jest już przygotowana dokumentacja projektowa, ale miasto nie ma w tym roku pieniędzy na zrealizowanie tej inwestycji.

W 2018 roku ul. Myśliborska została rozbudowana do dwóch pasów jezdni na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej. W ramach inwestycji zostało wybudowane nowe rondo, które docelowo miało połączyć ul. Myśliborską z ul. Londyńską na os. Europejskim i być drugim wjazdem na rozwijające się osiedle.

Co prawda, wykonawca wybudował zjazdy z ronda Europejskiego na osiedle, jednak na tym zakończyło się jego zadanie. Dalej inwestycją miało zająć się miasto, ale od dwóch lat nie były prowadzone żadne prace budowlana. Dlatego też mieszkańcy dopytują się, kiedy zostanie w końcu zbudowana nowa droga łącząca ul. Myśliborską z ul. Londyńską.

Jak się okazało, miasto przygotowało dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla zadania "Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską i ul. Londyńską". Niestety na tym koniec, ponieważ miasto nie ma zapisanych na ten cel pieniędzy w budżecie, więc inwestycja nie zostanie zrealizowana w 2020 roku. Urzędnicy podkreślają, że jeżeli w latach kolejnych znajdą się wolne środki, wówczas zostanie wybudowana nowa droga na os. Europejskie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości