Projekt centrum przesiadkowego gotowy jeszcze w tym roku

23 stycznia 2020, 11:39
Trwają prace nad dokumentacją projektową przebudowy ul. Dworcowej i budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie. Prace projektowe powinny zakończyć się w lipcu 2020 roku.

W lipcu 2019 roku władze Gorzowa podpisały umowę na prace projektowe budowy węzła przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej. Miasto kilkukrotnie ogłaszało przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej, jednak kończyły się one fiaskiem ze względu na brak chętnych. Dlatego też został wybrany wykonawca w ramach zapytania ofertowego. Projekt przygotowuje Biuro Projektowe Tomasz Romankiewicz.

Wykonawca musi przygotować dokumentację projektową zawierają przebudowę ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Składowej, przebudowę placu przed dworcem, budowę zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowę parkingów i torowiska. A także przebudowę sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej. Ponadto firma miała uzyskać pozwolenie na budowę oraz pełnić nadzór inwestorki nad prowadzonymi pracami.

Prace projektowe powinny zakończyć się w lipcu 2020 roku. Kiedy miasto będzie miało gotowy dokument, będzie mogło w końcu ogłosić przetarg na budowę centrum przesiadkowego.

Zintegrowane Centrum Podróży

Węzeł przesiadkowy, który powstanie w Gorzowie przy dworcu PKP ma nosić nazwę "Zintegrowane Centrum Podróży" i ma pełnić rolę integracyjną polegającą na powiązaniu głównych obiektów transportu zapewniając sprawną i bezpieczną obsługę pasażerów.

W centrum przesiadkowym znajdzie się linia tramwajowa, kolej regionalna i dalekobieżna, autobusy, taksówki oraz dojazd dla samochodów osobowych do specjalnej strefy "Kiss&Ride". Oprócz tego pojawią się kasy biletowe wspólne dla wszystkich przewoźników, punkt informacji pasażerskiej, biletomaty oraz elektroniczne tablice informujące o przyjazdach i odjazdach. Istotną zmianą, która nie spodobała się wielu osobom jest likwidacja pętli tramwajowej przy ul. Dworcowej. W miejscu pętli zostanie wybudowana podwójna „krańcówka” umożliwiającą minięcie się dwóch tramwajów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x