Zniszczona "jedynka" w końcu zostanie wyremontowana! [film]

22 stycznia 2020, 14:57, ak
fot. archiwum
Grzyb na ścianach, okna wypadające z futryn, centralne ogrzewane pozostawiające wiele do życzenia czy też zapadający się sufit w auli – to obraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie, która pilnie potrzebuje remontu. Na szczęście po latach walki rodziców i dyrekcji placówki, szkoła zostanie w końcu wyremontowana. Przetarg na wybór wykonawcy prac zostanie ogłoszony najpóźniej w marcu.

Temat potrzeby remontu Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też o środki na przeprowadzenie prac w szkole walczyła dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami, którzy po prostu bali się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

- Kiedy moje dziecko idzie do szkoły po prostu boję się jego bezpieczeństwo. Szkoła jest obskurna, w niektórych klasach jest grzyb, a tynk odpada ze ścian. Dlatego też chciałbym, aby miasto coś w końcu z tym zrobiło – mówi Mariusz Wołoszczyn, jeden z rodziców. Ponadto rodzice żalili się, że szkoła ich dzieci jest po prostu "olewana" przez miasto, ponieważ ciągle słyszeli, że nie ma środków na generalny remont.

Dlatego też mamy dobrą wiadomość dla rodziców i dzieci – szkoła w końcu doczeka się remontu. Najpóźniej do marca 2020 roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót. Całkowity koszt remontu szkoły wyniesie 21 mln zł. Sama termomodernizacja budynku wraz z łącznikiem i częścią dydaktyczną będzie kosztować 4 mln zł i zostanie zrealizowana w latach 2020-2021. Natomiast renowacja głównego budynku szkoły wyniesie 12 mln zł i zostanie przeprowadzona w latach 2020-2025.

Co istotne, prace związane z modernizacją szkoły będą prowadzone na obiekcie czynnym, w trakcie roku szkolnego. Wykonawca robót zostanie zobowiązany do przygotowania harmonogramu robót tak, aby prowadzone prace jak najmniej kolidowały z zajęciami prowadzonymi przez nauczycieli.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości