W Gorzowie pojawią się domki dla bezdomnych kotów [film]

22 stycznia 2020, 12:35, red
fot. Julita Wites
W Gorzowie żyje sporo bezpańskich kotów. Dzięki ludziom, którzy je dokarmiają radzą sobie całkiem dobrze. Miewają jednak problem ze znalezieniem miejsca na nocleg. Rozwiązaniem mają być specjalne budki chroniące przed mrozem, deszczem, wiatrem i śniegiem. Niebawem w różnych punktach miasta pojawi się kilkadziesiąt takich domków.

O ustawienie na terenie miasta specjalnych budek dla bezdomnych kotów apelowały organizacje pro zwierzęce oraz radny Robert Surowiec, który napisał w tej sprawie interpelację do prezydenta Jacka Wójcickiego.

- Fundacje, które starają się pomóc bezdomnym kotom cały czas kupują karmę, posłania, płacą za sterylizacje i leczenie, ale niestety ich budżet jest ograniczony. Koty są naprawdę pomocne człowiekowi, ponieważ likwidują gryzonie, które roznoszą szkodliwe choroby. Dlatego też proszę, aby miasto postawiło im budki chroniące przed warunkami atmosferycznymi - napisał radny Robert Surowiec do prezydenta Wójcickiego.

Jak się okazało, jeszcze w tym roku zakup kocich mieszkań sfinansuje gorzowski magistrat. Domki dla kotów będą wykonane z naturalnego drewna i ocieplone styropianem. Zostaną rozstawione w wyznaczonych miejscach na terenie miasta.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x