Pod dnem rzeki Warty zostanie wybudowany rurociąg [film]

22 stycznia 2020, 10:08, red
fot. archiwum
Kilkanaście milionów złotych ma kosztować inwestycja, którą zamierza przeprowadzić w tym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. Chodzi o budowę rury wodociągowej i kolektora ściekowego pod dnem rzeki Warty. Prace mają zostać przeprowadzone na wysokości ul. Garbary i zapewnić bezpieczeństwo w dostawie wody z ujęcia w Siedlicach.

Takie inwestycji Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie jeszcze nie prowadziło. Chodzi o budowę rury wodociągowej i kolektora ściekowego pod dnem rzeki Warty. PWiK zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane jeszcze w tym roku.

- Inwestycję zrealizujemy oczywiście nie samodzielnie. Z pomocą wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa ułożymy kolektor ściekowy sporej średnicy, jak i wodociąg podobnej średnicy pod rzeką. Wszystko przez to, że potrzebujemy mieć dodatkowe i nowe zasilanie w wodę dla miasta. Ten rurociąg będzie prowadzić wodę od Siedlic i będzie gwarantem zapewnienia wody dla Gorzowa i pobliskich gmin. Będzie to przedsięwzięcie trochę inne ze względu na wielkość średnicy, głębokość i przejście pod rzeką – tłumaczy Bogusław Andrzejczak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Będzie to na pewno inwestycja bardzo kosztowna. PWiK szacuje, że budowa wodociągu i kolektora ściekowego może wynieść nawet kilkanaście milionów złotych. Natomiast ma zapewnić bezpieczeństwo zasilania w wodę oraz odprowadzania ścieków z południowej części miasta.

- Chcemy wybudować ten wodociąg i kolektor jako nowy, tak aby służył na kolejne długie, długie lata – podkreśla Andrzejczak.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości