W Walentynki wspólnie pobijmy rekord Polski

21 stycznia 2020, 12:00, ak
fot. archiwum
Do popularnych Walentynek został niecały miesiąc. Jak się okazało, wydział promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa przygotował dla mieszkańców nietypowe wydarzenie. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w akcji „Serce dla Gorzowa” i wspólnie pobić rekord Polski.

Święto zakochanych tuż, tuż. Jedni wyczekują Walentynek, inni najchętniej nie ruszaliby się tego dnia z domu. Wszędzie jest pełno czerwonych serduszek, zakochanych par i czerwonych róż. Każdego roku gorzowscy urzędnicy proponują mieszkańcom ciekawą akcję związaną z Walentynkami. Również w tym roku 14 lutego nie zabraknie ciekawej inicjatywy ze strony wydziału promocji i informacji.

- W tym roku chcemy stworzyć razem „Serce dla Gorzowa”. Będzie to happening fotograficzny, ale z biciem rekordu Polski, jeżeli chodzi o wielkość iluminacji z ludzi. Trochę tajemniczo brzmi, ale po prostu chodzi o to, aby tuż po zmroku zrobić zdjęcie wielkiego serca za pomocą drona. Istotne jest to, aby mieszkańcy Gorzowa byli ustawieni w kształcie serca ze świecącymi latarkami, telefonami i wszelkimi świecącymi gadżetami. Tak aby ze świecących elementów utworzyć jak największe serce dla Gorzowa – tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Żeby pobić rekord Polski, świecące serce musi stworzyć co najmniej 100 osób. Urzędnicy liczą, że z okazji Walentynek na ulicach Gorzowa będzie dużo osób, a zwłaszcza zakochanych par, które chętnie wezmą udział w akcji.

Miejsce happeningu póki co nie jest jeszcze znane. Jak podkreślają urzędnicy, szukają odpowiedniej lokalizacji. Jedno jest pewne, akcja odbędzie się 14 lutego po zmroku. Szczegóły będą znane wkrótce.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości