Wiadomości

Jeszcze w tym roku ruszy remont Spichrzowej

20 stycznia 2020, 15:51, red
fot. archiwum
Najpóźniej w marcu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Spichrzowej. Na początek zostanie wyremontowany fragment od ul. Składowej do ul. Chrobrego. Miasto ma na ten cel przeznaczone 4 mln 226 tys. zł.

Ulica Spichrzowa to obecnie jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, która wygląda niczym ser szwajcarski. Wszystko przez to, że jest głównym objazdem dla przebudowywanej ul. Sikorskiego. Władze Gorzowa zapowiadały, że ulica zostanie wyremontowana, jak tylko zakończy się remont estakady kolejowej i przebudowa ul. Sikorskiego. Według wstępnych planów remont ul. Spichrzowej miał ruszyć w pierwszej połowie 2019 roku, jednak ze względu opóźnienia przy modernizacji estakady kolejowej oraz ciągnące się prace przy ul. Sikorskiego, inwestycja musiała zostać przełożona.

Teraz władze Gorzowa szykują się do przetargu na wybór wykonawcy robót. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli najpóźniej do końca marca. Na początek zostanie przebudowana ul. Spichrzowa od skrzyżowania z ul. Składową do ul. Chrobrego. Na ten cel miasto ma przeznaczone 4 mln 226 tys. zł. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas pierwsze prace będą mogły ruszyć w połowie 2020 roku. Wówczas przejezdna w całości będzie ul. Sikorskiego.

W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej zostanie przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Natomiast kolejny etap przebudowy ul. Spichrzowej obejmie odcinek od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej oraz budowę nowego odcinka od ul. Hejmanowskiej do Teatralnej. Tutaj prace będą mogły ruszyć najwcześniej w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości