Na nowe kamery i tablice LED jeszcze poczekamy

19 stycznia 2020, 11:17, red
Nie ma chętnych na budowę systemu informacji pasażerskiej oraz nowoczesnego monitoringu w Gorzowie. Do przetargu nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc miasto musiało unieważnić postępowanie. To oznacza kolejny poślizg w tej ważnej dla miasta inwestycji.

Przetarg na budowę systemu informacji pasażerskiej i rozbudowę wraz z przebudową monitoringu miejskiego w ramach zadania "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie" został ogłoszony na początku listopada 2019 roku. Chociaż termin składania był kilkukrotnie przekładany, to ostatecznie okazało się, że nie ma chętnych na zajęcie się tą ważną dla miasta inwestycją.

Urzędnicy czekali do piątku 17 stycznia 2020 roku na zgłoszenia chętnych firm, ale ostatecznie do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Teraz miasto będzie musiało ogłosić kolejny przetarg.

Co istotne, sam system informacji pasażerskiej oraz nowe kamery miały być wprowadzane już w 2017 roku, jednak ze względu na poślizgi w inwestycjach miejskich, trzeba było zmienić harmonogram. Pod znakiem zapytania jest również to czy w tym roku uda się wprowadzić nowy system. Tym bardziej, że nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony kolejny przetarg, a wykonawca będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy na zamontowanie kamer monitoringu miejskiego oraz tablic systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Tablice LED poinformują o której przyjedzie autobus lub tramwaj

System informacji pasażerskiej, to nic innego jak tablice świetlne LED, które będą w czasie rzeczywistym informowały pasażerów za ile przyjedzie autobus czy tramwaj danej linii. Tablice mają zostać zamontowane na 34 przystankach w całym mieście – wszystkie z systemem zapowiedzi głosowej. Ponadto w autobusach i tramwajach mają zostać zamontowane urządzenia służące do sterowania informacją pasażerską.

Nowe kamery będą miały oko na miasto

Natomiast w ramach projektu dotyczącego systemu monitoringu miejskiego, wykonawca ma dostarczyć i zamontować 33 nowe kamery, utworzyć centrum serwerowe w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego oraz główne centrum monitoringu wizyjnego w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wyszyńskiego. Będzie musiał również zdemontować stare kamery, a w ich miejsca zainstalować nowe urządzenia.

Nowe kamery mają pojawić się m.in. na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Dąbrowskiego, koło przystanku AWF-Estkowskiego, na rondzie Myśliborskim, na Fredry, przy ul. Fabrycznej w okolicach sklepu Netto, na skrzyżowaniu ul. Śląskiej i Kwiatowej, na przystanku tramwajowym Osiedle Słoneczne, na skrzyżowaniu ul. Kostrzyńskiej i Dobrej, na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Piłsudskiego, przy pętli tramwajowej na os. Piaski, przy skrzyżowaniu ul. Okulickiego i Szarych Szeregów, przy ul. Sikorskiego koło nisz, na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Herberta, przy ul. Obotryckiej, na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego, przy ul. Spichrzowej, na Chrobrego koło Arsenału, na Bulwarze Wschodnim.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x