Miasto zaniepokojone decyzją w sprawie ul. Walczaka

18 stycznia 2020, 10:23, ak
fot. archiwum
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała właśnie postanowienie o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy ul. Walczaka i Zawackiej. RDOŚ czeka na raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. To oznacza, że inwestycja na tym odcinku może rozpocząć się później niż zakładano, ponieważ miasto będzie potrzebowało więcej czasu na przygotowanie dokumentu.

Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Gorzowie. Prace przy ul. Łukasińskiego rozpoczęły się pod koniec grudnia 2019 roku i obecnie trwają w najlepsze.

Natomiast w przypadku ul. Walczaka i Zawackiej, wykonawca czekał na decyzję administracyjną. Niedawno Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała postanowienie o obowiązku sporządzenia raportu środowiskowego.

Jak się okazało, w poniedziałek 13 stycznia zostało wydane postanowienie o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie ul. Walczaka i Zawackiej. Postępowanie jest zawieszone do czasu sporządzenia przez miasto raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

- Decyzja Regionalnej Dyrekcja Ochrony Środowiska jest dla nas niezrozumiała. Stanowi dla nas kłopt, który może być czasowy, jak i finansowy. Jesteśmy tą sytuacją zaniepokojeni. Dodatkowe wymagania, którymi RDOŚ obciążyła miasto, mogą powodować komplikacje. Ta inwestycja miała już swoją decyzję środowiskową i przebudowa ul. Walczaka i Zawackiej mogła już ruszyć i działać zgodnie z harmonogramem. Te dodatkowe oczekiwania są dla nas zaskakujące. Przedstawienie odpowiedniej dokumentacji może spowodować opóźnienia. Musimy pamiętać, że rozbudowa DK22 jest to inwestycja dotowana z budżetu państwa. Może to spowodować opóźnienia w realizacji robót oraz zagrożenie w przekazywaniu dofinansowania inwestycji - tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x