Zaatakowali policjantów i grozili im śmiercią. Usłyszeli zarzuty

15 stycznia 2020, 15:17, ak
fot. Damian Pyta
Kompletnie pijana para zaatakowała policjantów podczas interwencji. Agresywny mężczyzna rzucił się z pięściami i psem na policjanta, natomiast kobieta zaatakowała funkcjonariuszy rozbitym szkłem. 49-letni mężczyzna i jego 55-letnia partnerka usłyszeli zarzuty czynnej napaści na policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

W jednej z kamienic przy ul. Krzywoustego w poniedziałek 13 stycznia doszło do awantury pomiędzy sąsiadami. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który miał rozwiązać konflikt sąsiedzki. Jednak podczas interwencji funkcjonariusze zostali zaatakowani przez pijanego i agresywnego mężczyznę oraz jego pijaną partnerkę.

- Mężczyzna ruszył w stronę policjantów z pięściami. Chciał ich uderzyć, ale został skutecznie obezwładniony. W stronę policjantów ruszył także pies, ale i z nim poradzili sobie funkcjonariusze. Patrol musiał jeszcze zmagać się z agresywną kobietą, która szarpała funkcjonariusza. W pewnym momencie chwyciła sporych rozmiarów rozbite szkło i zaatakowała policjantów i groziła pozbawieniem życia. Szybko jednak została przez policjantów obezwładniona – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Na miejsce przyjechało łącznie pięć policyjnych radiowozów, aby udzielić wsparcia swoim kolegom. Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę. 55-latka miała w swoim organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, a 49-latek prawie 1,5 promila. Oboje trafili do gorzowskiej komendy.

W środę 15 stycznia zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Gorzowie i usłyszeli zarzuty. - 55-letnia kobieta i 49-letni mężczyzna usłyszeli zarzut czynnej napaści na policjantów oraz kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy. Mężczyzna, który działał w warunkach recydywy przyznał się do tego, że rzucił się z pięściami na policjanta i wydał komendę do swojego psa, aby ten zaatakował funkcjonariusza. Natomiast kobieta nie przyznała się do winy oraz do tego, aby miała rzucić kawałkiem rozbitej szyby w policjanta. Oboje otrzymali policyjny dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 1 tys. zł. Grozi im do 10 lat więzienia – mówi portalowi gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x