Wiadomości

Śledztwo w sprawie podpalenia parkingu umorzone

15 stycznia 2020, 15:13, red
Nie znaleziono winnych podpalenia parkingu pomocy drogowej przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie. Jak informuje rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury, postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

Nie udało się zidentyfikować osoby, którą widać na monitoringu udostępnionym przez właściciela parkingu – takie są wyniki śledztwa, które od 19 września prowadziła gorzowska prokuratura. Nie pomogły zeznania właściciela parkingu, który wskazywał, że za podpaleniem stoi jedna z konkurencyjnych firm. Sprawą zajął się też program TVN Uwaga. Dziennikarze tej stacji przeprowadzili badania wariografem, któremu zostali poddani właściciele konkurujących ze sobą firm.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 września 2019 roku około godziny 2:35. Kiedy na parking dotarły pierwsze wozy straży pożarnej, kilka aut było objętych całkowicie ogniem. - Swąd spalenizny roznosił się po całym osiedlu, a mieszkańców budziły wybuchy prawdopodobnie zbiorników w samochodach – opowiadał jeden z naszych czytelników. Po kilkudziesięciu minutach akcji gaśniczej, strażakom udało się opanować sytuację i ugasić pożar.

Na parkingu znajdowały się łącznie 44 pojazdy, uszkodzeniu uległo ostatecznie 21. Straty zostały oszacowane na blisko 250 tysięcy złotych. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości