Co z budową hali widowiskowo-sportowej?

15 stycznia 2020, 12:21, red
fot. archiwum
Jest kolejny poślizg w ogłoszeniu przetargu na wybór wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Wszystko przez dokumentację projektową do której wciąż wprowadzane są poprawki. Według najnowszych zapowiedzi postępowanie przetargowe ma zostać ogłoszone najpóźniej do 30 kwietnia 2020 roku.

Jeszcze w listopadzie 2019 roku władze Słowianki liczyły na to, że do końca roku uda się ogłosić przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej. Niestety wciąż trwają prace nad dokumentacją projektową i wprowadzane są poprawki. To powoduje, że odkładany w czasie jest termin ogłoszenia przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej. Ten ma zostać ogłoszony najpóźniej do 30 kwietnia 2020 roku.

- Mamy przygotowane już całe postępowanie przetargowe i czekamy jedynie na gotową dokumentację projektową. Wówczas będziemy mogli ogłosić przetarg na wybór wykonawcy budowy hali widowiskowo-sportowej. Mamy nadzieję, że będzie duże zainteresowanie naszym przetargiem - mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Centrum.

Wykonawca będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wybudowanie obiektu. Oczywiście, o ile do przetargu zgłoszą się chętne firmy. Słowianka ma na ten moment 60 mln zł netto na budowę hali – są to pieniądze z budżetu miasta Gorzowa oraz z dofinansowania z ministerstwa sportu. Hala powinna zostać wybudowana do 31 grudnia 2021 roku – taki termin otrzymała Słowianka od ministerstwa sportu. Wówczas spółka będzie musiała rozliczyć rządowe dofinansowanie.

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa

Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie wizualnie nawiązywał do Słowianki, aby cały kompleks był ze sobą spójny. Natomiast sama hala będzie podzielona na kilka stref. Będzie składała się m.in. z areny głównej, sali lekkoatletycznej czy sali rozgrzewek oraz sali konferencyjnej. A także z hali wystawienniczo-konferencyjnej, sali restauracyjnej, punktów gastronomicznych.

Budynek ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych, tak aby można było w niej rozgrywać mecze piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej czy futsalu. Sala lekkoatletyczna ma umożliwić przeprowadzenie treningów w zakresie biegów, biegów przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku (tak zwana piaskownica) oraz pchnięcia kulą.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x