Rolety do salonu - czyli w co ubrać nasze okna

14 stycznia 2020, 19:34, red
Okna niejednokrotnie nazywane są oczami domu. To one często podkreślają charakter elewacji i pozwalają patrzeć na świat zewnętrzny. Z drugiej strony pokazują, co kryje się wewnątrz domu. Dlatego też wiele osób decyduje się na osłonięcie ich roletami. Warto tutaj podkreślić, że rolety mogą pełnić nie tylko rolę osłony przed spojrzeniami przechodniów.

Odpowiednio dobrane będą podkreślały wystrój wnętrza. Jest to szczególnie istotne w salonie, który stanowi część reprezentacyjną domu. Jakie zatem rolety będą odpowiednie do salonu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet do salonu?

Zanim zdecydujesz się na przeglądanie konkretnych modeli rolet do salonu, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby w tym zakresie. Przede wszystkim musisz ocenić, czy pomieszczenie, w jakim mają one być wykorzystane, jest dobrze nasłonecznione, jasne i przestrzenne. Kolejnym krokiem jest ustalenie dominującej kolorystyki. Jest to o tyle istotne, że np. do małych przestrzeni nie poleca się ciemnych kolorów, które mogłyby je przytłoczyć. Do takich wnętrz lepiej będą pasowały jasne rolety np. z tkaniny o perłowym pobłysku. Zastanów się również nad tym, czy zależy Ci na pełnym zaciemnieniu pomieszczenia po całkowitym zaciągnięciu rolety. Jeżeli tak, to wtedy wybierz rolety wykonane z tkaniny typu blackout. Natomiast, jeżeli chcesz mieć większą kontrolę nad tym, ile światła wpada do Twojego salonu, zdecyduj się na rolety typu dzień-noc. Składają się one z poziomych pasów tkaniny o różnej przeźroczystości i w zależności od ich pozycji możesz regulować nasłonecznienie wnętrza.

Jaką kolorystykę rolet wybrać w zależności od stylistyki salonu?

Dobór kolorystyki rolet w dużej mierze zależny jest od tego, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, a także jakie kolory w nim dominują. Przykładowo do salonów nawiązujących do stylistyki śródziemnomorskiej czy prowansalskiej dobrze będą wyglądały jasne rolety – białe, ecru, kremowe. Dodatkowo możesz postawić na jasne błękity czy fiolety. Natomiast do popularnych w ostatnich czasach wnętrz skandynawskich możesz wybrać rolety w jasnych odcieniach beżu i brązu. Idealnie będą tutaj także pasować różnego rodzaju szarości. We wnętrzach loftowych, o bardzo dużej powierzchni możesz postawić na ciemne rolety np. w kolorze ceglastym czy ciemnego brązu. Pełną gamę kolorystyczną możesz sprawdzić na stronie renomowanego producenta rolet firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Jakie rolety wybrać do salonu położonego na poddaszu?

Okna położone na poddaszu są dość specyficzne i wymagają specjalnych rozwiązań. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się plisy dachowe. Jest to alternatywa dla tradycyjnych rolet. Można je zaciągać zarówno od dołu, jak od góry. Do daje Ci dużo lepszą kontrolę nad ilością wpadającego do wnętrza światła. Zaletą tych rolet jest też to, że nie odchylają się od okna i nie powstaje efekt „łopotania”. Dzięki temu są one również chętnie wybierane do okien uchylnych montowanych na niższych poziomach. Więcej na temat plis okiennych przeczytasz na stronie internetowej: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x