Wiadomości

Brutalny atak na policjantów w Gorzowie

14 stycznia 2020, 11:01, ak
fot. archiwum
W poniedziałkowe popołudnie przy ul. Krzywoustego w Gorzowie doszło do brutalnego ataku na policjantów podczas interwencji w jednej z kamienic. Agresywny mężczyzna rzucił się z pięściami i psem na policjanta, natomiast kobieta zaatakowała funkcjonariuszy rozbitym szkłem. Oboje byli pijani.

Wszystko działo się w poniedziałek 13 stycznia po godz. 17 przy ul. Krzywoustego w Gorzowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze między sąsiadami. Policjanci, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia chcieli pomóc w rozwiązaniu sporu i rozmawiali z sąsiadami, ale spotkali się z brutalnym atakiem.

Funkcjonariusze w jednym z mieszkań rozmawiali z uczestnikiem awantury. Początkowo był spokojny, ale po chwili stał się agresywny. Zaczął grozić policjantom. Z jednego z pomieszczeń wyszła także nietrzeźwa kobieta. Nie chciała jednak przekazać swoich danych. Zarówno ona jak i mężczyzna nie reagowali na wezwania policjantów do zachowania spokoju.

- Mężczyzna ruszył w stronę policjantów z pięściami. Chciał ich uderzyć, ale został skutecznie obezwładniony. W stronę policjantów ruszył także pies, ale i z nim poradzili sobie funkcjonariusze. Patrol musiał jeszcze zmagać się z agresywną kobietą, która szarpała funkcjonariusza. W pewnym momencie chwyciła sporych rozmiarów rozbite szkło i zaatakowała policjantów i groziła pozbawieniem życia. Szybko jednak została przez policjantów obezwładniona – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Na miejsce przyjechało łącznie pięć policyjnych radiowozów, aby udzielić wsparcia swoim kolegom. Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę. 55-latka miała w swoim organizmie niemal 2,5 promila alkoholu, a 49-latek prawie 1,5 promila. Oboje trafili do gorzowskiej komendy.

- Oboje usłyszą zarzuty za czynną napaść na interweniujących policjantów, bo nie ma zgody na takie zachowania wobec funkcjonariuszy – podkreśla Jaroszewicz.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości