Gorzów też uczci pamięć Pawła Adamowicza

13 stycznia 2020, 13:28
W całej Polsce dziesiątki tysięcy osób uczczą pamięć zamordowanego podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Główne uroczystości odbędą się w Trójmieście, ale i w Gorzowie organizowane jest krótkie spotkanie.

W pierwszą rocznicę śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o godz. 19 na Kwadracie w Gorzowie odbędzie się spotkanie mieszkańców Gorzowa i wolontariuszy WOŚP, którzy wspólnie uczczą pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska.

Mieszkańcy zapalą znicze, posłuchają piosenki Sound of Silence i ułożą serce ze zniczy. Oprócz tego w czasie utworu Sound of Silence, zgromadzone osoby będą trzymały zapalone latarki i telefony.

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę 13 stycznia 2019 roku podczas finału WOŚP w Gdańsku. Po godz. 20 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez 27-latka i ugodzony nożem w okolice serca i brzucha. Prezydent Adamowicz był reanimowany przez kilkadziesiąt minut na scenie, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie odbyła się 5-godzinna operacja. Doznał poważnej rany serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej. Niestety w poniedziałek 14 stycznia po godz. 14 prezydent Adamowicz zmarł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości